. Přínos bezpečnostních kamer
Navigační menu

Co vám bezpečnostní kamery přinesou, co vlastně umí?

  • On-line přenosy do PC, tabletů, chytrých telefonů
  • Záznamy na záznamové zařízení
  • Hlídání vytipovaného místa
  • Možnost doplňování a úpravy směřování kamer
  • Nahrávání v případě pohybu v záběru kamery
  • Emailové zprávy v případě pohybu v záběru kamery
  • Venkovní užití (snesou déšť, sluneční svit i mráz)
  • Vnitřní užití

Co takový kamerový systém zmůže?

Natočí zloděje…, ale to je již trochu pozdě, dívat se na jeho nahraný zlodějský um?

Dnešní kamerové systémy již nejsou jen o nahrávání záznamu. Běžně umí on-line i ze záznamu přehrávat video z kamer do počítače nebo do vašeho chytrého telefonu.
Pokud chcete namítnout, že nechcete dovolenou trávit on-line čekáním na zloděje, tak ani nemusíte. Řada kamer je vybavena tzv. pohybovým senzorem, ten kromě možnosti nahrávání v době detekovaného pohybu vám také může, v takovou situaci, poslat informační email. Vy se okamžitě můžete připojit na své kamery, zkontrolovat situace a v případě potřeby a volat sousedy či polici s žádostí o pomoc. Vyvarujete se tak také planých poplachů způsobených vašimi domácími mazlíčky či pohyby větví před čidlem kamery za silného větru.

Jenže přijde noc a kamera nic neuvidí.

Kamery mají v převážné většině nabízených modelů integrovaný noční přísvit. A pro speciální případy existují i samostatné noční přísvity, které si ke kameře namontujete. S kvalitním kamerovým bezpečnostním systémem například od značek Relicam či Cantonk je váš domov v bezpečí.

Je možné tyto systém využít i jinde než v domácnostech?

Určitě ano, například na našich stránkách cctv.inshop.cz naleznete velmi jednoduché dělení kamerových systémů podle využití - pro dům, bytový dům, chaty, obchody, kanceláře, ale i skladové či halové objekty. Nabízejí se zde i systémy pro venkovní či vnitřní parkoviště. Výjimkou nejsou ani větší komplexy budov a hal, jako jsou hotely, administrativní budovy, skladové a výrobní haly. U těch však doporučujeme přímý kontakt na tel.: 774 833 233 a nechat zpracovat odborný návrh rovnou od montážní firmy.

Účelem zjednodušeného dělení pro menší nemovitosti je nabídnout lidem lidským způsobem možnost výběru správného systému bez nutnosti znalosti různých technických a odborných termínů. Stačí odhadnout počet kamer, zda je umístíte ven či dovnitř a pak již máte prakticky vybráno.

No, ale i tak by se mohly hodit nějaké základní informace jak na to?

Poměrně přehledný návod jak si sami navrhnout a vybrat kamerový systém naleznete na v sekci Jak na to, velmi stručnou a zjednodušenou formu pak v sekci K čemu slouží bezpečnostní kamery. Krok za krokem je tam popsáno, jak si systém máte navrhnout, vybrat a zapojit.

Tak to je prima. Takže každý to může zvládnout sám?

No upřímně, každý a vždy asi ne, ale většina z nás si s jednoduchým systémem může poradit samo. A když zapochybujete, rádi vám s nastavením pomůžeme buď přímo v našem showroomu Eurazio Center (Za Stodolou 144, Modletice u Prahy), nebo zavolejte na telefonní číslo na technickou podporu bezpečnostních kamer 774 833 233, které je pro celou ČR k dispozici od pondělí do pátku 8 – 16:30 hodin. Zde vám s výběrem i nastavením kamer pomohou zkušení odborníci.